Veri Merkezi Kurulumu ve Yönetimi

  • Home
  • Veri Merkezi Kurulumu ve Yönetimi

Sizi boş bir alandan ekipmanlarla donanımlandırılmış dopdolu bir veri merkezine taşıyabiliriz ve bu süreçteki toplam proje maliyetinizde % 30’a varan tasarruf etmenizi sağlayabiliriz. Veri merkezi uzmanlarımızın, veri merkezinizin kuruluşunun veya taşıma işleminin her aşamasını üstlenerek üzerinizdeki yükü almasına izin verin ve size yaşatacağı rahatlığın keyfini sürün.

Size sunduğumuz geniş veri merkezi planlama ve kurulum hizmetleri yelpazemizden birini seçebilir veya ofisinizi tasarlamayı ve anahtar teslim olarak size teslim etmeyi bize bırakabilirsiniz.

Dizayn

Bilgisayar Destekli Tasarım ve taslak hazırlama gücünden yararlanarak tasarlanan bir veri merkezi. Bu, veri merkezi oluşturma şartnamenizin gereklerini ilk seferde karşılamayı garanti eder.

Elektrik tasarımı aşamasında dikkat edilmesi gereken nokta, enerjinin veri merkezinizin sunucu kabinlerine etkin, güvenilir ve gerektiği şekilde ulaşmasıdır. DCP Teknoloji, Elektrik Tesisatını kurmak da dâhil olmak üzere tam uyumlu bir elektrik projesi tasarımı ve kurulumu hizmeti sunmaktadır.

DCP’nin kabinetler için hazırladığı özel aydınlatma sistemleri, daha güvenli bir veri merkezi için size enerji tasarruflu LED teknolojisi ile arkadan öne tümüyle aydınlatılmış bir ortam sağlar.

Deprem sırasında değerli BT ekipmanlarınızı, kabinet için depremi hafifletme çözümlerimiz ile koruyun. DCP, maksimum koruma için Worksafe Technologies’in platformlarını kullanır.

Çözümler

Yapısal kablolama, daha güvenli, daha verimli bir veri merkezinin temelidir. Bakır ve fiber çözümlerimiz ile etiketli, garantili ve düzenli çalışma ortamı hazırlıyoruz.

Elektrik tasarımı aşamasında dikkat edilmesi gereken nokta, enerjinin veri merkezinizin sunucu kabinlerine etkin, güvenilir ve gerektiği şekilde ulaşmasıdır. DCP Teknoloji, Elektrik Tesisatını kurmak da dâhil olmak üzere tam uyumlu bir elektrik projesi tasarımı ve kurulumu hizmeti sunmaktadır.

DCP, büyük ve küçük ölçekteki tesisler için veri merkezi güç kaynağı tasarımı ve kurulum çözümleri sunmaktadır; bunlar bağımsız ve ölçeklenebilir üç faz yedekli (three-phase redundant) güç kaynaklarının yanı sıra busway’leri ve RPP’leri kapsar. DCP ayrıca, desktop ve rafa monte UPS sistemleri de tedarik etmektedir.

Tüm güç ihtiyaçları aynı değildir. Temel Güç Dağıtım Birim’lerinden ölçülü ve anahtarlamalı (ağ bağlantısı ve çıkış başına algılama içeren PDU’lar dahil) olanlara kadar bir çok çeşit vardır.

Veri merkezinize standart veya özel kabinetler kurmak isterseniz de, DCP, ihtiyaçlarınızı karşılamak için on yılı aşkın tecrübeye sahiptir. İki ve dört ayaklı raflardan, entegre soğutmalı, bacalı ve daha fazlasına sahip kabinetleri de kuruyoruz.

Sürgülü / salınan kapılar, katı muhafaza paneli çözümleri, vinil perdeler, boşluk panelleri ve döşeme / kabinet halkaları gibi yenilikçi çözümlerle sıcak koridoru sıcak ve soğuk koridoru soğuk tutun.

Sıcaklık ve nemi kontrol altında tutmaya yardımcı olmak için yazılım, güç izleme ve yönetim araçları, konsol sunucuları / KVM yönetim cihazları ve çevresel izleme çözümleri ile veri merkezinizin güç düzeyleri ve diğer kritik önem taşıyan verilere dikkat edin.

Veri merkezini serin tutmak hayati önem taşır. Çevreci CRAC / CRAH klima üniteleri, sıra içi ve özel yüksek yoğunluklu soğutma sistemleri ile DCP, tasarımdan kuruluma kadar her şeyi halleder.

Hızlı Destek

smartiot-support