Penetrasyon Testi

Pentest hizmetlerimizle hackerların zayıf noktalarınızı nasıl kullandıklarını ve onları nasıl durduracağınızı öğrenebilirsiniz.
Günlük hayatta olduğu gibi siber güvenlikte de kendi zayıf yönlerinizi belirlemek zordur. Neyse ki, biz tüm açık noktalarınızı detaylı olarak belgeleyebiliyoruz. Güvenlik açıklarınızı ve saldırganların bunlardan nasıl faydalandığını bilmek, güvenlik stratejinizi geliştirirken size sağlanabilecek en değerli veridir. Bunu göz önünde bulundurarak, DCP Teknoloji’nin Sızma Testi ekibi, sistemlerinizin güvenlik düzeyini belirlemek ve bunu güçlendirmek için neler yapmanız gerektiğini gösterecek şekilde (ağlar, uygulamalar, aygıtlar ve/veya insanlar) gerçek saldırıları taklit eder.

Sızma Testi Hizmetlerimiz
DCP Teknoloji ihtiyaçlarınızı karşılamak için bir dizi penetrasyon testi hizmeti sunmaktadır.

Nasıl yardımcı olabiliriz?
Uzmanlarımız, zayıf yönlerinizi ve bunları nasıl güçlendireceğinizi göstermek için ağınıza yapılan bir saldırıyı taklit eder. Özel çözümlerimizi öğrenmek için bizi arayın.

Nelerin düzeltileceği, ne zaman ve nasıl düzeltileceği
Çoğu penetrasyon testlerinden umut edebileceğiniz en iyi şey, onları nasıl düzelteceğiniz veya nereden başlayacağınız konusunda çok az içerik bulunan uzun bir problemler listesidir. Bu pek yararlı olmaz. Biz, hasar potansiyeli, tekrarlanabilirlik, yararlanılabilirlik, etkilenen kullanıcıların sayısına ve her bulgunun keşfedilebilirliğine dayanan öncelikli bir sorun listesi sağlamak için DREAD yöntemini kullanıyoruz.

Bunları elde ettikten sonra ne bulacaksınız? Her bir bulgu için kavramın ayrıntılı bir açıklaması ve kanıtının yanı sıra uygulanabilir bir iyileştirme planı. Risk yoğunluğunun, iyileştirme çalışmalarında nelere öncelik vereceğinizle ilgili en önemli faktör olduğunu biliyoruz. Bunun için size bulguları düzeltirken hangi sorunlara hangi düzeyde yoğunluk vermeniz gerektiği hakkında bilgiler sağlayacağız.

Sızma Testi Hizmetlerimiz
DCP Teknoloji ihtiyaçlarınızı karşılamak için bir dizi penetrasyon testi hizmeti sunmaktadır. Aradığın şeyi bulamıyor musun? Özel çözümlerimizi öğrenmek için bizi arayın.

Ağ Penetrasyon Test Hizmetleri – Harici ve Dahili

Ağ altyapınıza yönelik güvenlik açıklarının ve tehditlerin zamanında değerlendirmesi için gerçek saldırıları taklit ediyoruz.

Kablosuz Ağ Penetrasyon Test Hizmetleri

Güvenlik açıklarının ve tehditlerin zamanında değerlendirilmesini sağlamak için gerçek saldırıları taklit eden kablosuz değerlendirme yöntemimiz için OSSTMM ve PTES standartlarını kullanıyoruz.

Web Uygulama Penetrasyon Test Hizmetleri

OSSTMM ve PTES standartlarına ek olarak, Dcp Teknoloji’nin web uygulama penetrasyon testi hizmeti, web uygulama değerlendirme metodolojimizin temelini oluşturuyor. Web tabanlı uygulamaların güvenliğini değerlendirmek için kapsamlı bir çerçeve olan OWASP ile destekliyoruz.

Mobil Uygulama Penetrasyon Test Hizmetleri

Mobil uygulamaların yaygın kullanımı artmaya devam ederken, tüketiciler ve şirketler kendilerini gizlilik, güvensiz uygulama entegrasyonu ve cihaz hırsızlığı gibi yeni tehditlerle karşı karşıya kalıyorlar. Bir mobil platformda uygulamanın riskini incelemek için API ve web açıklarına bakmanın ötesine geçiyoruz. Mobil uygulamaların güvenliğini kapsamlı bir şekilde değerlendirmek için OWASP, OSSTMM ve PTES standartlarını kullanıyoruz.

Fiziksel Aygıt Penetrasyon Test Hizmetleri

Fiziksel aygıtlar, nesnelerin internetinden (IoT – Internet of Things) kritik Endüstriyel Kontrol Sistemlerine (ICS – Industrial Control Systems) kadar olan mesafeyi kapsar. Fiziksel aygıt testimiz, iletişim kanallarını, kullanıcı arabirimlerini, güç tüketimini ve tüketiciyi veya satıcıyı tehdit eden zayıf noktalar için donanım yazılımını değerlendirecektir. Testlerimiz sadece bilinen güvenlik açıklarını aramakla kalmaz, genellikle daha önce keşfedilmemiş bulguları ortaya çıkarır.

Sosyal Mühendislik Penetrasyon Test Hizmetleri

Hackerlar, bir ağ altyapısını, geleneksel ağ/uygulama sömürme (exploitation) yöntemlerinin dışında sosyal mühendislik yoluyla ihlal etmede daha başarılı olurlar. Bu tür saldırılara hazırlanmanıza yardımcı olmak ve saldırıları simüle etmek için insan ve elektronik yöntemlerin bir kombinasyonunu kullanıyoruz. İnsani temelli saldırılar, bilgi edinme ve/veya bilgiye veya istemci (client) altyapısına erişme girişiminde güvenilir bir kişinin kimliğine bürünmekten oluşur. Elektronik tabanlı saldırılar, belirli kurumsal hedefler ve titizlikle hazırlanmış karmaşık kimlik avı saldırıları kullanır. DCP Teknoloji, kuruluşunuz için en iyi metodoloji ve saldırı planını geliştirecektir.