Samsung akıllı telefonlarda pop e-posta hesabı kurma

Merhaba, bu yazımızda dcphost.com’dan satın almış olduğunuz kurumsal hosting servisi ile birlikte sunulan e-posta hizmetini android tabanlı Samsung akıllı cihazlarınıza nasıl kuracağınızı tarif edeceğiz. Hemen işlem adımlarına başlayalım.

Cihazınızda “E-Posta” uygulamasını çalıştırın. “Ayarlar” ve “e-posta hesabı ekle” butonlarına tıklayın.

“E-postayı kur” ekranı ile karşılaşacaksınız. Burada “Diğer” seçeneğini seçin.

1

 

“Yeni hesap ekle” ekranında e-posta adresiniz ve şifrenizi girin, ardından “Oturum aç” butonuna tıklayın. Dilerseniz e-posta hesabınızı cihazınızdaki varsayılan e-posta hesabı olarak ayarlamak için “Varsayılan hesap olarak ayarla” seçeneğini aktif edebilirsiniz.

2

Hesap türünü seçmenizi isteyen bir alan göreceksiniz. Burada “POP3 hesabı” seçeneğini seçin.

3

Karşınıza Sunucu ayarları ekranı gelecek. Burada önce Hesap ayarlarını, ardından Gelen ve Giden sunucu ayarlarını kaydedeceksiniz.  Hesap ayarlarınızı aşağıdaki görseldeki gibi kaydedin. Kullanıcı adı kısmında e-posta adresinizin tamamını yazmalısınız. Android cihazlarda bu alana sadece e-posta adresinin ön kısmı otomatik olarak doldurulur, hata almamak için e-posta adresinizin tamamını yazdığınıza dikkat edin.

4

Gelen sunucu ayar alanında aşağıdaki görselde paylaştığımız örneğe uygun şekilde gelen sunucu ayarlarını doldurunuz.

5

Giden sunucu ayarlarını da aşağıdaki görselde belirtilen örneklere uygun şekilde doldurun ve ardından “Oturum aç” butonuna tıklayın.6

Tüm işlemler sadece bu kadardır. Artık e-posta servisinizi Samsung akıllı cihazlarınızda kullanabilirsiniz.


Bir cevap yazın